Redan när jag för första gången mötte Alexandra och Niclas, i mitten av januari, kände jag att det här var ett bröllop som skulle bli så himskans bra. När jag några dagar senare också blev bokad så blev jag lika himskans glad
Vi började dagen hemma hos Alexandras föräldrar, följt av porträttbilder på bland annat Stora Amundön. Vigsel i Masthuggskyrkan följde (stoooor kyrka förövrigt) och under färden till festlokalen på Stora Holms säteri tog vi lite fler bröllopsporträtt.
Jag har själv aldrig varit på Stora Holm (förutom när man skulle testa på halkkörning :-)), så detta blev en ny bekantskap. Med lite tur så kommer jag få komma dit igen för lite goa bröllopsfotograferingar
Jättejättestort tack Alexandra och Niclas för att jag fick vara med under helt underbara bröllop!
/Mattias
Enkelt och äkta – inga stela leenden
Bröllopsfotograf Göteborg
Datum: 28’e maj 2016
Bröllop, Bröllopsbilder, Bröllopsfoto, Bröllopsfotograf, Bröllopsfotograf Göteborg, Bröllop Stora Holm, Bröllop på Västkusten, Bröllop Masthuggskyrkan, Stora Amundön, Bryllup, Vigsel, Wedding
En av fördelarna med att jobba som bröllopsfotograf är att man får komma till ställen man aldrig annars skulle ha fått se. Ställen som man aldrig skulle ha fått höra talas om. Jag har fått chansen att få resa till Berlin, till Sundsvall, till Värnamo, till Ystad, till Vänersborg, till Varberg, till Kinnekulle, till Skara, till Uppsala, till Borlänge och naturligtvis till Göteborg. Förbaskat kul!
Jag har fått chansen att få träffa en himskans massa goa människor också. Vare sig man ”bara” varit med under någon timme för porträtt eller under 17 timmar för den heldag, har man haft lika kul och tiden bara springer iväg. På vägen hem har man alltid ett leende på läpparna.
enkelt och äkta – inga stela leenden
– sedan 2010 –
Leave A
Comment